Czad jest groźny – zadbaj o swoje bezpieczeństwo – ITV Kielce


Czujnik tlenku węgla powinien być montowany w pomieszczeniu, gdzie znajduje się urządzenie, które czad może wytwarzać. Mieszkańcy bloku przy ulicy Mazurskiej, którzy tej zasady nie przestrzegali, tym razem mieli szczęście. Sami zdołali wezwać pomoc. Po przyjeździe na miejsce strażaków z Komendy Miejskiej PSP okazało się, że mieszkanka lokalu zasłabła w trakcie kąpieli w łazience. Domownik, który udzielił jej pomocy, także źle się poczuł. Okazało się, że z piecyka gazowego ulatniał się czad. – W mieszkaniu był czujnik tlenku węgla, ale nie zadziałał, bo zainstalowano go w pokoju, a nie w łazience, gdzie wystąpiło największe stężenie czadu – informuje brygadier Marcin Charuba z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.
Aby zatem czujniki tlenku węgla spełniały swoją rolę, muszą być montowane zgodnie z instrukcją i mieć sprawne baterie.
Dobiega końca drugi etap akcji „Stop dla czadu”. Zakupione przez Miasto detektory są wydawane nieodpłatnie w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach. W pierwszym etapie projektu odebrało je 27 tysięcy mieszkańców. Zapotrzebowanie na czujniki w drugim etapie miejskiej akcji zgłosiło około trzech tysięcy kielczan. – Kielczanie, którzy są jeszcze zainteresowani otrzymaniem czujnika, mogą się zgłosić do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy ul. Studziennej. Urządzenie można otrzymać w pokojach 34 i 36, w poniedziałki od 8.00 do 16.00, od wtorku do piątku od 7.30 do 15.30 – informuje Katarzyna Gonciarz z MOPR.
Detektory na pewno mogą uratować życie, ale jak podkreślają strażacy – niezmiernie ważne jest też, aby urządzenia, a także ciągi wentylacyjne, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie – były kontrolowane.
Podobnie niebezpieczne jest zapominanie o przeglądach technicznych przewodów kominowych oraz ich czyszczeniu. W domach opalanych węglem, drewnem lub innym paliwem stałym, trzeba to robić raz na trzy miesiące, w przeciwnym razie w kominie mogą zapalić się sadze, a to już stwarza zagrożenie dla domu i domowników.

>ŹRÓDŁO FILMU<

KONTAKT

Chcesz dodać reklamę, film, zgłosić błąd lub propozycję zmiany? Napisz do nas!

Wysyłanie

©2018 INTERNETOWA TELEWIZJA POLSKA. NOWOŚCI Z POLSKIEGO YOUTUBE

KATEGORIE ITVPOLSKA
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account