Droga do samodzielności – ITV Kielce


Odnowione, przestronne mieszkanie to miejsce, gdzie młodzi ludzie, opuszczający różne placówki opiekuńczo-wychowawcze lub rodziny zastępcze, mogą uczyć się samodzielności. Takie mieszkanie treningowe uruchomiono w centrum Kielc. Miasto przystosowało lokal przy wsparciu środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Na ponad 65 metrach kwadratowych jest pokój dzienny z aneksem kuchennym, dwie sypialnie, łazienka i przedpokój. Mieszkanie treningowe przeznaczone jest dla czterech dorosłych wychowanków pieczy zastępczej. Obecnie mieszkają tu trzy dziewczęta. Modernizacja lokalu to jedno, a to co najważniejsze, to szansa na sprawdzenie się z radzeniem sobie w życiu na własny rachunek. To zadanie prowadzone jest w ramach projektu Akademia Samodzielności, realizowanego przez MOPR w partnerstwie ze stowarzyszeniem „PROREW”, a współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczestnicy projektu po pół roku będą mogli wrócić do poprzednich placówek lub przejść do mieszkań chronionych i dalej się usamodzielniać.
Kolejne mieszkanie treningowe, które ma być oddane do użytku jeszcze w styczniu, będzie przeznaczone dla matek z dziećmi, które opuszczają placówki wsparcia.

>ŹRÓDŁO FILMU<

KONTAKT

Chcesz dodać reklamę, film, zgłosić błąd lub propozycję zmiany? Napisz do nas!

Wysyłanie

©2018 INTERNETOWA TELEWIZJA POLSKA. NOWOŚCI Z POLSKIEGO YOUTUBE

KATEGORIE ITVPOLSKA
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account