Ireneusz Dudek poparł niezwykłą akcję polskich katolików. Ujawnia powody


List do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wciąż można podpisać na stronie: http://poloniasemperfidelis.pl

Ireneusz Dudek, muzyk, kompozytor, twórca Rawa Blues Festival, złożył swój podpis pod apelem do polskich hierarchów w sprawie obrony tradycyjnie katolickiego nauczania Kościoła dotyczącego małżeństwa i rodziny. Znany muzyk, wokalista i autor tekstów wyjaśnił dlaczego dołączył do akcji Polonia Semper Fidelis.

Mówmy tak jak Bóg przykazał i naprawdę, wtedy rodzina, małżeństwo będzie pobłogosławione na wieki. Nie zapominajmy, że każdy z nas przysięgał „na dobre i na złe, do końca swojego życia” – mówi Ireneusz Dudek, muzyk i wokalista poparł akcję „Polonia Semper Fidelis”
Trzeba zadać sobie takie retoryczne pytanie – Czy można przystępować do sakramentu będąc w grzechu? No oczywiście, że nie! Więc jak może przystępować do Komunii Św. człowiek który żyje w niesakramentalnym związku, a nawet gorzej – który jest rozwodnikiem i żyje w drugim związku. Jedynym wyjściem dla tych ludzi jest życie jak brat z siostrą. Wtedy rzeczywiście Kościół dopuści ich do przystępowania do sakramentów pojednania i Komunii św. Zastanowiłbym się w ogóle nad kwestią rodziny. Wróciłem z Amsterdamu aby wychowywać dzieci w wierze, po polsku, po katolicku. A co teraz zastaję? Coraz większa liberalizacja, coraz częstsze tłumaczenie że można inaczej. Zauważam nawet dyskusję na temat praw boskich. Do czego my zmierzamy? Nie wolno tego w ogóle ruszać. Te prawa są po to stworzone, byśmy tu na ziemi mieli drogowskazy jak należy postępować i jak należy żyć żeby osiągnąć szczęście wieczne. Nie dyskutujmy z tym wszystkim. Mówmy tak jak Bóg przykazał i naprawdę, wtedy rodzina, małżeństwo będzie pobłogosławione na wieki. Nie zapominajmy, że każdy z nas przysięgał „na dobre i na złe, do końca swojego życia”. To nie musi być mordęgą, a nawet jeśli jeden z współmałżonków zgrzeszył to trzeba mu pomóc. Odejście nie rozwiązuje w żadnym wypadku ani jednego problemu. Każdy powinien swój krzyż nosić.

Proponuję – wejdźcie na stronę Polonia Semper Fidelis – w obronie małżeństwa, ja się obiema rękami podpisuję. Naprawdę, proszę was – jako katolicy – walczmy o to.

Ireneusz Dudek

>ŹRÓDŁO FILMU<

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

KONTAKT

Chcesz dodać reklamę, film, zgłosić błąd lub propozycję zmiany? Napisz do nas!

Wysyłanie

©2018 INTERNETOWA TELEWIZJA POLSKA. NOWOŚCI Z POLSKIEGO YOUTUBE

KATEGORIE ITVPOLSKA
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account