Jan Pospieszalski o Polonia Semper Fidelis: to nasza pokorna prośba do pasterzy Kościoła


List do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego wciąż można podpisać na stronie http://poloniasemperfidelis.pl.
Jan Pospieszalski złożył swój podpis pod apelem do polskich hierarchów w sprawie obrony tradycyjnie katolickiego nauczania Kościoła dotyczącego małżeństwa i rodziny. Znany kompozytor, publicysta i prowadzący program „Warto Rozmawiać” wyjaśnił dlaczego dołączył do akcji Polonia Semper Fidelis.

„Nie oczekujemy nic szczególnego. To nasza pokorna prośba do pasterzy polskiego Kościoła, by potwierdzili to, co powiedział Przewodniczący Episkopatu – arcybiskup Gądecki. Jesienią 2014 roku, kiedy wyciekały pierwsze zapisy dokumentów, miał odwagę jasno i mocno powiedzieć, że to jest dokument, w którym są ślady antymałżeńskiej ideologii, że to jest odejście od nauczania Jana Pawła II, że ten dokument jest dla wielu biskupów nie do przyjęcia.

Potem okazało się, że ostateczna wersja była złagodzona i być może właśnie ten jasny głos polskich biskupów sprawił, że jednoznacznie dokument nie otwiera możliwości udzielania Komunii rozwodnikom. Ale jego interpretacje, na przykład przez Episkopat Argentyny, Niemiec czy Belgii, już idą tak daleko, że okazuje się, że coś co jest grzechem w Polsce nie jest grzechem w Niemczech. Coś, co jest grzechem w niektórych diecezjach amerykańskich, w Argentynie jest dopuszczalne.

Tworzy się sytuacja niejasna i nasza prośba skierowana w liście na PoloniaSemperFidelis.pl idzie w tym kierunku, aby nam – polskim katolikom – wiernym naszego Kościoła, potwierdzić tę postawę, którą biskupi polscy zaprezentowali podczas synodu w 2014 roku.

Polecam stronę PoloniaSemperFidelis.pl, zachęcam do podpisania listu. Jest nas już bardzo dużo!”.

Jan Pospieszalski

>ŹRÓDŁO FILMU<

KONTAKT

Chcesz dodać reklamę, film, zgłosić błąd lub propozycję zmiany? Napisz do nas!

Wysyłanie

©2018 INTERNETOWA TELEWIZJA POLSKA. NOWOŚCI Z POLSKIEGO YOUTUBE

KATEGORIE ITVPOLSKA
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account