Obecnie bardzo duży odsetek osób robi zakupy czy szuka sprawdzonych usługodawców za pośrednictwem internetu. Z tego powodu każdy nowoczesny przedsiębiorca powinien zadbać o zaakcentowanie obecności swojej marki w przestrzeni online. W realizacji celu bardzo przydatna jest agencja SEO, specjalizująca się w tej dziedzinie. Co proponuje? Zobacz!

Co to jest agencja SEO?

Taka firma zajmuje się przede wszystkim opracowywaniem i wdrażaniem strategii SEO dla swoich klientów. Search Engine Optimization to optymalizacja stron www pod kątem wyszukiwarek, przede wszystkim Google. Specjaliści od pozycjonowania wprowadzają zmiany w obrębie kodu źródłowego witryny, jak również publikowanych na niej treści. Dzięki takim działaniom serwis internetowy zyskuje możliwie najwyższą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania dla konkretnych fraz. 

Z pomocą profesjonalnej firmy można zyskać wiele korzyści dla swojej marki. W zależności od indywidualnych potrzeb klienta osiąga się następujące efekty:

  • zwiększenie ruchu na serwisie,
  • budowa pozytywnego wizerunku marki,
  • zwiększenie liczby miesięcznych konwersji.

Współpraca z taką agencją w większości przypadków jest zdalna, dlatego klient nie musi wybierać usługodawcy ze swojego miasta. Efekty pracy specjalistów są mierzalne i długofalowe. Zoptymalizowana i dobrze wypozycjonowana strona www zachowuje wysoką lokatę w wynikach wyszukiwania przez dłuższy czas.

Czym zajmuje się agencja SEO?

Profesjonalna agencja SEO rozpoczyna swoją pracę od przeprowadzenia audytu. W jego trakcie programiści i pozycjonerzy dokładnie analizują stronę internetową, sprawdzając jej strukturę, kod źródłowy, a także publikowane na niej treści oraz zewnętrzne i wewnętrzne linki URL. Następnie na bazie audytu specjaliści zalecają ewentualne zmiany w obrębie witryny i zajmują się opracowaniem optymalnej strategii SEO.

Ważną częścią działalności agencji jest optymalizacja serwisu pod kątem algorytmów przeglądarki. Ma to na celu zwiększenie jego widoczności w wynikach Google. Pozycjonerzy przygotowują chwytliwe i popularne słowa kluczowe, biorąc pod uwagę branżę klienta. Następnie frazy te zostają przez copywritera naturalnie umieszczone w artykułach i opisach widocznych na stronie, a także w nagłówkach czy w meta title. Poza tym specjaliści tworzą link building, czyli bazę wysokiej jakości linków wewnętrznych i zewnętrznych.

Doświadczona agencja SEO zatrudnia sztab programistów, pozycjonerów i copywriterów, którzy wspólnymi siłami pracują nad promocją klienta. Współpraca z taką firmą to jeden z lepszych sposobów na zwiększenie rozpoznawalności marki i poprawę wyników sprzedaży, dlatego inwestycja w kampanię szybko się zwróci!

Similar Posts