Biuro rozliczeń zagranicznych — w jakich sprawach może pomóc?

Biuro rozliczeń zagranicznych — w jakich sprawach może pomóc?

Wielu obywateli Polski osiąga dochody za granicą, w związku z czym są zobowiązani do składania corocznych PIT-ów w miejscu zatrudnienia. Ponadto Polacy muszą złożyć w lokalnym urzędzie skarbowym PIT-36 wraz z załącznikiem PIT/ZG. Nie dopełniając tych formalności, podatnik naraża się na konsekwencje prawne, w tym wysokie kary finansowe. Sprawdź, dlaczego dobrze podjąć współpracę ze specjalistami w zakresie rozliczeń przychodów zagranicznych.

Sporządzanie deklaracji podatkowej — samodzielnie czy z biurem?

Przepisy dotyczące ustawy o rachunkowości często ulegają zmianie, dlatego sami księgowi muszą regularnie uczestniczyć w licznych szkoleniach, aby nadążać za nowymi zasadami. Nic więc dziwnego, że większość Polaków nie jest w stanie poprawnie przygotować deklaracji PIT składanej w krajowym urzędzie skarbowym. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy mowa o rozliczeniach zagranicznych. Mało kto zna prawo podatkowe obowiązujące w m.in. Niemczech, Holandii, Anglii czy Norwegii. Należy również podkreślić, że błędnie wypełniony PIT będzie wymagał poprawki, co z kolei przyczyni się do znacznego wydłużenia całej procedury zwrotu należnego podatku. Lepiej więc postawić na sprawdzone biuro rozliczeń zagranicznych, które zadba o poprawność i terminowe wysyłanie deklaracji.

Czym kierować się przy wyborze biura rozliczeniowego?

Na polskim rynku działa sporo firm zajmujących się rozliczaniem zagranicznych dochodów. Należy sprawdzić opinie dotychczasowych klientów, a także stawki proponowanych usług. Najważniejsze, aby pracownicy biura dobrze znali procedury rozliczania PIT-ów obowiązujące w określonym kraju. Dobrze też postawić na markę, która pobiera opłatę od podatnika dopiero w momencie otrzymania zwrotu na konto. Warto dodatkowo sprawdzić, czy wybrane biuro udziela wsparcia przy zasiłkach rodzinnych.

Dodatkowe usługi świadczone przez biuro rozliczeniowe

W wielu przypadkach oferta lokalnych biur jest znacznie szersza i nie obejmuje wyłącznie czynności, jaką jest sporządzanie zagranicznych deklaracji podatkowych w celu odzyskania nadpłaconych składek. Przeszkoleni pracownicy mogą również pomóc podczas rejestracji działalności gospodarczej za granicą (w tym m.in. spółki, oddziału), prowadzenia księgowości czy reprezentowania klienta w kontaktach z zagranicznymi instytucjami.