Dla kogo są podkolanówki uciskowe?

Dla kogo są podkolanówki uciskowe?

Tego rodzaju wyroby kompresyjne są wskazane przede wszystkim dla osób, które mają żylaki i pajączki na kończynach dolnych. Jednak nie tylko dla nich. To produkty, z których mogą korzystać również… sportowcy, kobiety w ciąży czy chorzy po operacjach. Dowiedz się, komu jeszcze przydadzą się one na co dzień lub okazjonalnie!

Podkolanówki uciskowe – idealne na ociężałe czy drętwiejące nogi!

Osoby, które prowadzą siedzący tryb życia lub często i daleko podróżują nierzadko skarżą się na dyskomfort, który wywołują opuchnięte i drętwiejące nogi. Wielogodzinna praca za biurkiem, świadczenie na stojąco usług fryzjerskich czy kosmetycznych również wiąże się z dużym obciążeniem dla kończyn dolnych. Ulgę im może przynieść zakładanie podkolanówek uciskowych. W podobny sposób o ociężałe i opuchnięte nogi mogą zadbać kobiety w ciąży.

Kto jeszcze może nosić podkolanówki uciskowe?

Sprawdzą się one również w przypadku osób uprawiających regularnie sport. Intensywne treningi biegowe, kolarskie itp. mogą powodować nadwyrężanie i skurcze mięśni oraz zakwasy. Regularne stosowanie w takiej sytuacji specjalistycznych wyrobów kompresyjnych pozwala zadbać o to, aby krew przepływała w odpowiedni sposób i wspomagała regenerację organizmu. Dzięki temu, że zapewniają również właściwą cyrkulację powietrza, są antybakteryjne i odporne na wilgoć .

Podkolanówki uciskowe polecane są również osobom po operacjach żylaków. Dostępne są modele zarówno w klasycznych wersjach, jak i wykonane ze specjalnymi dodatkami, takimi jak np. srebro czy włókna mleczne. Mogą być też:

  • gładkie,
  • zdobione oryginalnymi wzorami,
  • w różnych kolorach.

Właściwie dopasowane będą idealnie przylegać do ciała.

Podkolanówki uciskowe – zadbaj o komfort i zdrowie!

Stosując je tylko w określonych sytuacjach lub regularnie, szybko zauważysz różnice nie tylko w wyglądzie nóg. Przekonasz się, że zmniejszy się również dyskomfort związany z opuchlizną oraz zapobiegniesz powiększaniu się istniejących żylaków lub powstawaniu nowych. Należy tylko dopasować odpowiedni rozmiar oraz stopień ucisku do swoich potrzeb.