Depilacja laserowa – dlaczego jest bezpieczna i skuteczna?

Gładka, pozbawiona włosów skóra jest pożądana przez kobiety i mężczyzn, gdyż zwiększa pewność siebie w każdej sytuacji. Niestety ręczne golenie za pomocą maszynki czy używanie wosku ma sporo mankamentów. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa. Budzi jednak ona różne wątpliwości, które warto zawczasu rozwiać. Przeczytaj cały artykuł, aby dowiedzieć się, dlaczego w przypadku tego skutecznego zabiegu wszelkie obawy są nieuzasadnione!

Działanie lasera na skórę

Przede wszystkim ta metoda usuwania owłosienia jest całkowicie bezpieczna. Wiązka światła wnika głęboko w skórę, a melanina (barwnik w mieszkach włosowych) pochłania energię, przez co zniszczeniu ulegają cebulki wraz z korzeniami. Depilacja laserowa w Wałbrzychu jest niezwykle precyzyjna i nie uszkadza tkanki – tym bardziej że profesjonalista dopasowuje moc i czas trwania świetlnego impulsu. Aby rezultaty były trwałe i zadowalające cały proces należy powtórzyć kilkukrotnie w odstępie 4-8 tygodni.

Opłacalna metoda usuwania włosów

Czy dobrze przeprowadzona depilacja laserem jest bardzo droga? Na szczęście nie, a jeśli uwzględni się koszty maszynek, kremów do golenia, to stanie się jasne, że długoterminowo trudno o bardziej opłacalne działanie! Domowe metody wiążą się ze stratą czasu, bólem oraz licznymi podrażnieniami. Tymczasem nowoczesne urządzenia pozwalają szybko usunąć włosy z pleców, nóg, okolic intymnych, brzucha czy nawet twarzy. Dzięki funkcji chłodzenia zmniejszają do minimum jakiekolwiek nieprzyjemne doznania.

Depilacja laserowa w Wałbrzychu

Z opisywanego zabiegu medycyny estetycznej można skorzystać niezależnie od posiadanego koloru włosów. Trzeba podkreślić, że depilację laserową wykonuje się obecnie w każdej porze roku. W dobrych gabinetach specjalista pozwoli komfortowo przygotować się do zabiegu , określi ewentualne przeciwskazania i sprawnie przeprowadzi konieczne działania. W efekcie będziesz w pełni zadowolony z efektów!

Similar Posts