Dlaczego warto inwestować nie tylko w nowe, ale i używane wózki widłowe?

Potrzebując pilnie urządzenia transportu wewnętrznego, ale nie mogąc sobie pozwolić na sprzęt prosto z fabryki, można zdecydować się na kupno maszyny, która miała już wcześniej właściciela. Zapoznaj się z tekstem i pomyśl, w jakich sytuacjach nabycie sprzętu po generalnym przeglądzie jest opłacalne dla nabywcy!

Jakie wózki widłowe można znaleźć na rynku?

Sprzedawcy takiego sprzętu mają w ofercie wiele rodzajów wózków, dlatego każdy przedsiębiorca poszukujący maszyny do swojej firmy znajdzie urządzenie w pełni odpowiadające jego potrzebom. W sprzedaży wielu firm można znaleźć urządzenia z napędem elektrycznym, z silnikiem Diesla i napędzane LPG. Różnią się one udźwigiem, budową i wielkością. Wiele firm poleca nowe i używane wózki widłowe, aby każdy nabywca mógł się zaopatrzyć w odpowiadający mu sprzęt także pod względem cenowym. Pochodzą one od różnych producentów, renomowanych i mniej znanych.

Kiedy warto zdecydować się na zakup używanego wózka widłowego?

Znajdujące się w ofercie wielu sprzedawców używane wózki widłowe to maszyny w pełni sprawne. Każdy z nich przeszedł szczegółowy przegląd, z wymianą zużytych podzespołów. Sprzedawcy na ogół udzielają gwarancji nawet na urządzenia z drugiej ręki, choć okres ten jest znacznie krótszy niż w przypadku gwarancji producenta. Ogromną zaletą takiego sprzętu jest atrakcyjna cena, dlatego na jego zakup decydują się najczęściej przedsiębiorstwa:

  • z niewielkim kapitałem początkowym,
  • potrzebujące tych urządzeń, ale niemające odpowiednich środków,
  • pragnące go wykorzystywać jedynie okazjonalne.

Jeżeli wózek widłowy ma być w ciągłym użyciu, bardziej opłaca się zakup nowego, gdyż inwestycja szybko się zwróci.

Czy zakup to jedyna możliwość zaopatrzenia firmy w wózek widłowy?

Poza zakupem z atrakcyjnymi warunkami finansowania, w wielu firmach możliwy jest również wynajem krótko- lub długoterminowy. Niektórzy sprzedawcy proponują też outsourcing. Dotyczy to nie tylko używanych, ale i nowych wózków widłowych. Dzięki temu każdy potencjalny nabywca ma możliwość korzystania z odpowiadającego potrzebom sprzętu.

Na co zwrócić szczególną uwagę, kupując używany wózek?

Przede wszystkim warto spojrzeć na przebieg oraz upomnieć się o aktualne badania techniczne. Szukasz używanego wózka widłowego konkretnej marki? Znajdź sprzedawcę w Internecie i zapytaj o ofertę!

Similar Posts