Dlaczego warto inwestować w dmuchawy ogrodowe?

Spadające jesienią liście bywają uciążliwe. Jak usuwać je ze swojego ogrodu? Zainwestuj w dobrą dmuchawę, która pozwoli Ci zadbać o porządek na trawniku. Przekonaj się, jakie urządzenia są najczęściej polecane przez właścicieli domów jednorodzinnych i miłośników ogrodnictwa.

Odkurzacz do liści

Tradycyjne grabienie liści wymaga nakładu sił i wielokrotnego schylania. Jest jednak kłopotliwe nie tylko ze względu na dyskomfort osoby operującej grabiami. Może stać się przyczyną uszkodzenia rosnących w ogrodzie roślin. Dmuchawy ogrodowe działają znacznie delikatniej, ponieważ usuwają liście poprzez wdmuchiwanie ich do specjalnej rury. Są też wygodniejsze w użytkowaniu i pozwalają szybciej zakończyć porządki. To rozwiązanie szczególnie sprawdza się na większych posesjach, gdzie rośnie dużo drzew i krzewów. Odkurzacze do liści stają się coraz popularniejsze i można znaleźć je w każdym dobrym sklepie dla ogrodników.

Najlepsze dmuchawy do ogrodu

Wybieraj dmuchawy z kompletnym wyposażeniem. W zestawie powinny znajdować się: rura do wydmuchiwania, rura do odkurzania, szeroka ssawka, szczeliniarka, druciany filtr oraz oczywiście baza, czyli sam odkurzacz. Konieczne jest także posiadanie worka na liście. Przydają się modele o pojemności 20 litrów. Najlepsze dmuchawy wyposażone są w:

  • ergonomiczną rączkę,
  • długi przewód zasilający,
  • silnik o mocy minimum 800 W,
  • różne rodzaje końcówek do odkurzania (wąskie i szerokie).

Używanie tego sprzętu jest bardzo proste. Dzięki szczeliniarce można usuwać liście również z trudnodostępnych miejsc. Worek posiada praktyczną klamrę zaciskową, która pozwala szybko opróżnić jego zawartość. Niektóre modele dmuchaw posiadają rozdrabniacz zmniejszający objętość liści i pokrętło dostosowujące siłę nadmuchu.

Prace porządkowe w ogrodzie

Już wiesz, dlaczego warto kupić dmuchawę ogrodową. Inwestuj w dobrej jakości sprzęty, dzięki którym szybko uporządkujesz zalegające na trawnikach, ścieżkach i grządkach jesienne liście. W sklepach ogrodniczych znajdziesz różne modele odkurzaczy przeznaczone do pracy na dużej i małej posesji.

Similar Posts