Duże palenisko ogrodowe — w jakim kształcie?

Blaskiem ognia, migotaniem płomieni i trzaskiem polan można cieszyć się nie tylko w domu, korzystając z kominka. Sposobem na zaprowadzenie niepowtarzalnej atmosfery podczas rodzinnych biesiad czy spotkań z przyjaciółmi w ogrodzie może być rozpalenie ognia, najlepiej w specjalnym palenisku. Sprawdź, jakie produkty oferuje rynek i co warto wybrać.

Ogrodowe palenisko —  bezpieczny i efektowny sposób palenia ognia

Posiadanie żeliwnego paleniska, nowoczesnego i niezwykle eleganckiego, zdobiącego ogród nawet gdy nie pali się w nim ogień, to znacznie lepsza alternatywa dla klasycznego ogniska. Mając taki produkt, na pewno zechce się korzystać z niego często, tym bardziej że nie potrzeba do tego stałego nadzoru nad płomieniem ani nie ma ryzyka oszpecenia ogrodu. Trzeba tylko pamiętać, by znaleźć odpowiednie miejsce. Duże palenisko ogrodowe będzie potrzebowało sporej przestrzeni, w dodatku istnieją przepisy na temat tego, w jakiej odległości np. od budynków można palić ogień. Przestrzeganie ich jest niezbędne —  by uchronić się przed mandatem, ale też zagwarantować sobie i innym użytkownikom przestrzeni bezpieczeństwo.

Jaki kształt paleniska wybrać?

Do wyboru jest wiele możliwości, np. paleniska w formie brył przestrzennych, w tym stojących oraz wiszących, wielkich mis czy płaskie, w formie kwadratu albo prostokąta. Wszystkie prezentują się bardzo nowocześnie, a niektóre z nich wręcz futurystycznie, doskonale pasując do nowoczesnych brył domów czy geometrycznych ogrodów. Wśród wielu propozycji łatwo jest znaleźć odpowiednią dla siebie, a jeśli komuś sprawi to problem, może zamówić wykonanie paleniska według jego pomysłu —  czy nawet dostarczonego projektu.

Ciesz się blaskiem ognia!

Niepowtarzalna atmosfera w letnie wieczory czy grzanie się przy ogniu w wiosenne albo jesienne chłody —  palenisko daje wiele możliwości. Można nawet upiec nad nim kiełbaski, jak nad klasycznym ogniskiem!

Similar Posts