Fotoalbum jako pomysł na prezent — na jakie okazje?

Każdego roku jest wiele okazji, aby podarować bliskim wyjątkowy prezent. Coraz więcej osób stawia na personalizowane upominki, w tym m.in. nowoczesne fotoalbumy, które sprawdzą się jako pomysł na podarunek z okazji urodzin, okrągłej rocznicy ślubu czy świąt. Z pewnością taki produkt sprawi wiele radości oraz wzruszeń. Zastanawiasz się, jaką tematykę fotoalbumu wybrać? Sprawdź poniższe wskazówki!

Jak stworzyć idealny fotoalbum?

Przed przystąpieniem do tworzenia takiego fotoproduktu warto sprawdzić, jaka jakość zdjęć będzie odpowiednia i jest preferowana przez drukarnię online. To głównie rodzaj i rozdzielczość fotografii wpływa na zadowalający wygląd zamawianego fotoalbumu. Ponadto należy dopasować wiele innych kwestii (wykorzystując specjalny kreator), które zadecydują o trwałości i ostatecznym wyglądzie produktu.

Klienci muszą wybrać m.in. grubość i rodzaj papieru (matowy, perłowy, półmatowy, błyszczący), a także styl i kolor oprawy (może być wykonana ze skóry, ekoskóry lub płótna). Dodatkowo w udostępnianym narzędziu online zamawiający mogą dokonać obróbki fotografii wraz z dodaniem kolorowej ramki czy tła. Istnieje też opcja umieszczenia personalizowanego tytułu na okładce albumu oraz opisów do zdjęć.

Fotoalbum a fotoksiążka — jakie są różnice?

Podczas zamawiania albumu online dobrze sprawdzić, jaki fotoprodukt jest oferowany w sklepie. Otóż okazuje się, że na rynku istnieją dwa podstawowe formaty w postaci fotoksiążki oraz fotoalbumu, które różnią się m.in. zastosowaną technologią nadruku, grubością papieru, liczbą stron, a także sposobem otwierania. Wybór jest zwykle kwestią indywidualną oraz zależy od rodzaju i liczby zamieszczanych wewnątrz fotografii.

Ciekawe pomysły na tematykę fotoalbumu 

Produkt jest często zamawiany przez członków rodziny w celu upamiętnienia m.in. wspólnych wakacji, zaręczyn, dnia ślubu czy narodzin dziecka. Okazuje się jednak, że fotoalbum może stanowić idealny prezent na wiele innych okazji, takich jak Dzień Babci i Dzień Dziadka (z licznymi zdjęciami wnuków), Dzień Nauczyciela lub zakończenie roku szkolnego, rocznica ślubu rodziców oraz święta. 

Similar Posts