Posiadanie skórzanych dodatków to nie tylko przyjemności i korzyści, ale też pewne obowiązki. Skóra jest specyficznym materiałem — wymaga troski i pielęgnacji. Dobra wiadomość jest jednak taka, że nie są to skomplikowane czy czasochłonne działania. Odrobina wysiłku zostanie nagrodzona świetnym wyglądem produktu i jego trwałością. Sprawdź, jak dbać o skórzane torebki, by stale wyglądały jak nowe.

Czego nie lubi skóra?

Materiał ten uchodzi za bardzo wytrzymały — to między innymi dlatego jest tak chętnie wybierany i zdaniem wielu osób, wart swojej ceny. Nie da się jednak ukryć, że jego odporność na wpływ niekorzystnych czynników jest ograniczona. Skórę dość łatwo jest zarysować, odbarwić czy zmatowić. By tego uniknąć, trzeba chronić ją przed uszkodzeniami mechanicznymi – skórzanej torebki nie można na przykład wyszorować, gdy zostanie zabrudzona, a także przed innymi czynnikami. Co źle wpływa na ten materiał? Silne nasłonecznienie, wysoka temperatura, stosowanie agresywnych środków czyszczących, duża ilość wilgoci. Torebki ze skóry nie są najlepszym wyborem, gdy pada deszcz, gdyż materiału tego nie powinno się przemaczać.

Odpowiednie czyszczenie i konserwacja

Jak wobec tego czyścić skórzane wyroby? Najlepiej używać w tym celu specjalnych preparatów i unikać moczenia materiału, używając lekko wilgotnej szmatki zamiast ostrej gąbki. W celu zachowania elastyczności i połysku trzeba go też nawilżać i konserwować. Można wykorzystać specjalne środki, ale też użyć zwykłego kremu, na przykład do rąk. Ważne, by zabiegi takie przeprowadzać systematycznie, inaczej bowiem materiał może zsychać się, tracić swój kształt i pękać, a farba — łuszczyć się.

Torebki ze skóry piękne na długo

Unikanie szkodliwych czynników oraz odpowiednie czyszczenie i konserwacja nie są specjalnie uciążliwe. Nagrodą za takie wysiłki jest zaś świetny wygląd i trwałość galanterii.

Similar Posts