Jakie dmuchawy ogrodowe warto kupić?

Masz dosyć ręcznego grabienia liści? Postaw na nowoczesne metody porządkowania ogrodu i używaj dmuchawy. Sprawdź, czym jest to urządzenie i jak wybrać model dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb.

Odkurzanie liści

Usuwanie jesiennych liści staje się znacznie łatwiejsze dzięki wykorzystaniu specjalistycznej, ssącej rury. Jest ona dobrą alternatywą dla tradycyjnych grabi, których użycie wymaga więcej siły i bywa obciążające dla kręgosłupa. Dmuchawy ogrodowe to sposób na bezpieczne pozbywanie się zalegających na ścieżkach, trawnikach i grządkach liści. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na:

  • pojemność worka,
  • akcesoria znajdujące się w zestawie,
  • dodatkowe funkcje,
  • cenę produktu.

W sklepach dostępne są dmuchawy o mocy 800 W i pojemności 20 litrów oraz modele 3500 W, które mają worek 40-litrowy. Pierwszy rodzaj doskonale sprawdza się u właścicieli domków jednorodzinnych i niewielkich posesji. Drugi polecany jest do większych terenów i miejsc, gdzie rośnie duża liczba drzew i krzewów. Moc silnika oraz pojemność worka muszą być dopasowane do potrzeb konkretnego użytkownika.

Wyposażenie dmuchawy ogrodowej

Nowoczesne dmuchawy do ogrodu posiadają dodatkowe funkcje, które podnoszą wydajność sprzętu. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład rozdrabniacz do liści. Dzięki niemu zbierane odpady zajmują mniej miejsca i można rzadziej opróżniać worek. Ponadto praktyczny jest długi kabel zasilający oraz lekka, solidna, łatwa do utrzymania w ręku konstrukcja. Uchwyty kątowe można dopasować do swojej dłoni. Niektóre modele dmuchaw posiadają opcję regulowania siły nadmuchu. Jego prędkość może wynosić aż do 330 kilometrów na godzinę. Powietrze wdmuchiwane pod ciśnieniem jest bezpieczne dla roślin, wystarczy odpowiednio ustawiać jego parametry.

Najlepsze odkurzacze do liści

Zależy Ci na porządku w ogrodzie? Zainspiruj się nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak dmuchawy z funkcją rozdrabniania liści. Zastąp tradycyjne grabie łatwym w obsłudze odkurzaczem. Urządzenia ogrodowe w dobrej cenie znajdziesz w specjalistycznych sklepach internetowych dla ogrodników.

Similar Posts