Kosmetyki naturalne — czym się charakteryzują?

Nietrudno zauważyć, że obecnie trwa nawrót do natury, co znajduje przejawy w wielu aspektach życia. Niewątpliwie zaś zaczęło się od kosmetyków. Mimo iż jednak takie produkty są już łatwo, a wręcz powszechnie, dostępne, nadal wiele osób podchodzi do nich z nieufnością. Przeczytaj tekst i przekonaj się, czy faktycznie warto je wybierać.

Z czego wykonywane są naturalne kosmetyki?

W asortymencie takich produktów można znaleźć niezliczone propozycje, co wynika między innymi z faktu, że do dyspozycji producentów są najróżniejsze składniki. Natura oferuje prawdziwe bogactwo cennych substancji, pochodzenia roślinnego, ale też zwierzęcego, w dodatku stale odkrywane są nowe możliwości, jak choćby stosowany od niedawna śluz ślimaka. Jednak nawet weganie, wystrzegający się wszelkich substancji pochodzenia zwierzęcego także w kosmetykach, mają w czym wybierać, gdyż bogactwo flory również jest nieograniczone.

Kosmetyki naturalne wykonywane są z:

  • glinek, węgla, popiołu,
  • ekstraktów roślinnych —  z ziół, owoców, warzyw, nasion i pestek,
  • olejów i maseł,
  • składników pochodzenia zwierzęcego, jak miód, mleczko pszczele, śluz ślimaka, mleko.

Co więcej, sklepy oferujące tego rodzaju produkty nierzadko mają propozycje ze wszystkich stron świata, co oznacza unikalne składy, oparte na występujących w danych regionach składnikach. Przykładem mogą być produkty azjatyckie, rosyjskie, arabskie czy indyjskie, znacznie różniące się składem i przez to też działaniem od polskich. Takie produkty stanowią też więc ciekawostkę —  to kolejny powód, by sięgać po naturalne wyroby.

Szeroki wybór produktów

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że wszystkie posiadane w domu chemiczne kosmetyki można wymienić na ich naturalne odpowiedniki. Warto to zaś zrobić nie tylko dla ochrony środowiska, ale też swojego zdrowia, zapewnienia sobie pożądanych efektów oraz przyjemności stosowania.

Similar Posts