Kto powinien stosować podkolanówki uciskowe 2 stopnia?

Na problemy związane z nieprawidłowym działaniem układu krążenia wpływają różne czynniki. Do nich zaliczają się np. siedzący tryb życia i pracy, nadwaga, operacje czy genetyczne predyspozycje. Od obrzęków i uczucia zmęczonych, ciężkich nóg do zmian żylakowych jest czasami krótka droga. Dowiedz się, jak pomocne mogą być wówczas wyroby kompresyjne!

Co to są podkolanówki uciskowe 2. stopnia?

To produkty medyczne o różnej grubości (od 70 do 140 DEN) zalecane są zwłaszcza osobom, które przeszły operacje żylaków albo zmagały się z zakrzepicą. Noszenie podkolanówek uciskowych 2. stopnia jest również rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zapobiec ponownemu wystąpieniu powyższych dolegliwości oraz zmagają się z chorobami układu krążenia.

Wyroby kompresyjne dostępne są w dwóch wersjach:

  • 22-27 mmHg,
  • 23-32 mmHg,

co oznacza średnią i mocną kompresję.

Wykonane są z materiałów, które idealnie dopasowują się do ciała, dając jednocześnie uczucie komfortu. Uszyte są z tkanin najwyższej jakości, miłych w dotyku, przewiewnych oraz antyalergicznych. Niektóre modele występują np. z dodatkiem srebra, dzięki czemu mają dodatkowo właściwości antybakteryjne i pochłaniają nieprzyjemne zapachy.

Jak wybrać prawidłowy rozmiar podkolanówek uciskowych?

Aby ich noszenie przyniosło zamierzone efekty, produkty te muszą być odpowiednio dobrane. Można wcześniej zapoznać się z tabelą rozmiarów na opakowaniu lub w opisie produktu, jednak dobór jest możliwy tylko po wykonaniu pomiarów nóg. Te dane będą najbardziej precyzyjne o poranku, gdy są one wypoczęte i pozbawione obrzęków. Mierzenie odbywa się na stojąco, a potrzebne są takie informacje jak długość obwodu:

  • najwęższego miejsca nad kostką,
  • łydki w jej najszerszym odcinku,
  • nogi na wysokości ok. 2 cm poniżej kolana.

Gdy podkolanówki uciskowe dopasowywane są w celach profilaktycznych, wówczas wystarczy wziąć pod uwagę tylko wzrost i wagę użytkownika.

Wyposaż się w całoroczne podkolanówki uciskowe!

Ze względu na to, że te produkty zapewniają termoregulację, możesz je nosić zarówno latem, jak i zimą. Sprawdzą się więc podczas długich podróży, wielogodzinnej pracy czy w okresie rekonwalescencji. Elastyczny ściągacz, w jaki są wyposażone, zapobiega zsuwaniu i rolowaniu się tych wyrobów medycznych w trakcie chodzenia.

Similar Posts