Malowanie pokoju – jakie narzędzia malarskie będą potrzebne?

Pragniesz odświeżyć i odmalować swoje wnętrza? Planujesz samodzielnie wykonać remont? To dobra opcja, choć wymaga pewnego doświadczenia i stosowania się do określonych zasad. Będziesz też potrzebował odpowiednich narzędzi malarskich i innych akcesoriów. Dowiedz się poniżej, co będzie Ci potrzebne do tego zadania.

Akcesoria i narzędzia niezbędne do malowania

Warto wiedzieć, że narzędzia malarskie to nie tylko wałek, pędzel i szpachelka. Wbrew pozorom będzie Ci potrzeba znacznie więcej akcesoriów jeśli chcesz to zrobić profesjonalnie, ale i bez szkód dla innych elementów otoczenia. W co więc powinieneś się zaopatrzyć?

Pędzel i wałek to minimum. To nimi będziesz rozprowadzać farbę po ścianach. Do jej odpowiedniego dozowania zaś potrzebna będzie kuweta. Sytuacja się nieco komplikuje, jeśli chcesz też wyrównać powierzchnię. Wówczas potrzebujesz stosownego wypełniacza i szpachelki. Przydaje się także gąbka malarska, którą możesz stemplować lub docierać do trudno dostępnych miejsc. Poza tym w sklepie budowlanym kup:

  • papier ścierny,
  • folię malarską,
  • mydło malarskie,
  • taśmę,
  • grunt.

Pamiętaj o przygotowaniu ścian i wnętrza!

Jeśli ściana nie wymaga wyrównania lub usuwania ubytków – wówczas sprawa jest znacznie prostsza. Należy ją tylko przygotować pod położenie gruntu, a później – malowanie. Trzeba więc ją oczyścić z niedoskonałości, starego tynku lub tapet. Jeśli jednak potrzebuje gładzenia – w ruch pójdzie masa szpachlowa, szpachla i papier ścierny. Gdy już to zrobisz – trzeba ścianę zagruntować, a dopiero później – malować.

Gdzie kupić narzędzia malarskie?

Jeśli chcesz mieć dobre narzędzia malarskie – najlepiej wybierz sprawdzony sklep budowlany. Teoretycznie „wałek to tylko wałek”, ale artykuły wyższej jakości mają lepsze włosie i często bywają bardziej ergonomiczne w użytkowaniu. Jeśli masz wątpliwości, jakie akcesoria kupić – warto poradzić się obsługi.

Similar Posts