Torba damska w wyrazistym kolorze — tak czy nie?

Kupując dla siebie torebki, wiele pań stawia na klasyczne, zachowawcze kolory, takie jak czerń, brąz czy delikatne pastele. Jest to oczywiście dobre rozwiązanie, niemniej warto od czasu do czasu zerwać ze schematem i wybrać dodatek w bardziej wyrazistym kolorze. Kiedy można sobie na to pozwolić? Przeczytaj i sprawdź.

Modne zestawienia

Od niepamiętnych czasów w modzie panowała podstawowa zasada mówiąca, że torebka musi mieć ten sam kolor co buty. Już od jakiegoś czasu jednak takie rozwiązanie jest zdecydowanie niemodne —  oba te elementy stylizacji muszą różnić się przynajmniej odcieniami. Daje to wielkie pole do popisu, można bowiem postawić na torbę w najbardziej fantastycznym kolorze, także w takim, w jakim trudno byłoby znaleźć buty —  na przykład jeśli chodzi o nietypowe wzory, bo i na nie warto się skusić. Obecne trendy pozwalają praktycznie na wszystko, damska torba może mieć dowolny kolor i odcień, a co więcej, nie dotyczy to tylko dodatków na lato. Przeciwnie, warto także jesienne czy zimowe stylizacje urozmaicać za pomocą kolorowych akcentów. Torba miętowa, żółta czy różowa świetnie ożywi zwyczajny strój i pozwoli użytkowniczce wyróżnić się z tłumu.

Jak uniknąć efektu kiczu?

Na pewno niejedna kobieta będzie obawiała się sięgnąć po torebkę w odcieniu amarantu czy energetycznej pomarańczy, ale jest proste rozwiązanie, by ustrzec się efektu kiczu —  dodatki takie należy dobierać do stonowanych stylizacji, a już na pewno lepiej nie mieszać wielu wyrazistych kolorów w ramach jednego zestawienia —  chyba że ma się wyjątkowe wyczucie stylu i nie boi się niesztampowych rozwiązań.

Warto przy tym pamiętać, że kolorowe dodatki, tak samo jak ubrania, wcale nie są zarezerwowane tylko dla młodych kobiet. Przeciwnie, panie dojrzałe mogą jeszcze więcej zyskać, gdy po nie sięgną, gdyż żywe kolory dają wrażenie odmłodzenia, podczas gdy stonowane barwy mogą optycznie dodawać lat oraz czynić smutne wrażenie. Warto zatem odwiedzić dobry internetowy sklep odzieżowy, z dużym wyborem torebek, i postawić na niestosowane do tej pory rozwiązanie!

Świetny wygląd na wyciągnięcie ręki

Damska torebka nie jest tylko dodatkiem praktycznym, warto wykorzystać jej możliwości i dodać sobie z jej pomocą stylu. Kolorowe modele sprawdzą się w tym idealnie, o każdej porze roku!

Similar Posts