W magazynach, hurtowniach i wielu innych obiektach, gdzie przewozi się i składuje towary np. na paletach, bardzo ważne są odpowiednie maszyny. Do najistotniejszych elementów wyposażenia takich placówek należą wózki widłowe. Wyróżnia się szereg wariantów tych pojazdów. Dowiedz się o nich więcej z tekstu poniżej.

Wózki kompletacyjne

To jeden z podstawowych wariantów. W Szczecinie, Warszawie czy w Krakowie wózki widłowe kompletacyjne spotyka się w większości hurtowni i magazynów, gdzie urządzenia te pomagają pracownikom docierać do towarów na paletach, umieszczonych na różnych wysokościach. Dzięki nim szybko skompletuje się konkretne zamówienie.

Wózki typu Reach-Truck

To pierwszy typ z grupy maszyn, służących do tzw. wysokiego składowania. Reach-Trucki idealnie spisują się tam, gdzie produkty znajdują się na wysokich regałach. Sprzęt ten został wyposażony w solidniejsze podwozie i system kontrolowania odchylenia masztu. To sprawia, że można operować nim nawet na wysokości kilkunastu metrów.

Wózki wysokiego składowania systemowe

Te wózki widłowe są przeznaczone do miejsc, gdzie przestrzeń do pracy jest niewielka. Tym samym znakomicie zdadzą egzamin np. w wąskich korytarzach. W przeciwieństwie jednak do większości maszyn, jakie opisano w tym tekście, te poruszają się albo po specjalnych szynach, albo dzięki wytwarzanemu przez przewód ukryty pod nawierzchnią polu magnetycznemu.

Wózki czołowe spalinowe i elektryczne

To „woły robocze” wielu magazynów i firm wytwórczych. Sztaplarki są zdolne unosić ładunki o wadze nawet kilku ton. Są niezbędne wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie przewożenie towaru z punktu A do punktu B. Mogą mieć napęd albo spalinowy, albo elektryczny, przy czym te drugie są wykorzystywane przede wszystkim w miejscach, gdzie nie ma warunków, by używać maszyn na ropę lub gaz.

Wózki widłowe – gdzie zdobyć taki sprzęt?

Powyżej mogłeś zapoznać się ze zdecydowaną większością typów wózków widłowych, jakie dostępne są na rynku. Magazyny, sklepy, firmy wytwórcze – mnóstwo przedsiębiorstw nie mogłoby sprawnie działać, gdyby nie te maszyny. A gdzie je zdobyć? Można je przykładowo wynająć lub nabyć bezpośrednio u producenta.

Similar Posts